Handlíři

Stručná historie skupiny

Skupinu Handlíři založili v roce 1988 Martin Koch (Kmoch), Radek Zoňa a Petr Křivánek (Havran). Nejdříve se hrálo na tři španělky, později Kmoch pořídil basu, Radek banjo a Havran dvanáctistrunnou kytaru a začala se hrát country. Dále přišel Venca Mendlík (kytara). V této sestavě se odehrálo první veřejné vystoupení skupiny. A hned na poprvé Handlíři nebyli skromní a zahráli si v třebíčském Národním domě, při příležitosti 1100. schůzky junáckého oddílu „ Čtyřka Třebíč“ ve kterém všichni členové skupiny působili. Poté následovalo období hospůdkového hraní a čas zkoušek na „hvězdárně“.Při jednom takovém hraní se ke skupině přidal Ivo Zrník - Pinďa (mandolína) a ten po čase přivedl první a také prozatím jedinou ženu v sestavě Handlířů Evu Elšíkovou - Zelenáčka (housle). V tomto obsazení skupina hrávala v hospodě Na Slavické a absolvovala svůj první countrybál v Nové Vsi a se skupinou Trosečníci countrybál osad Tera a Kaltibera ve Slavicích.

Po tomto úspěšném rozjezdu, kdy Handlíři měli možnost si zahrát na akcích skupiny Mlynáři (jmenujme alespoň: Mastník, Sokolí, Račerovice a.j.) došlo mezi členy kapely k rozmíškám, které byly předzvěstí konce. Po odchodu Kmocha a Havrana přišel pokus kapelu zachránit. Přišel Eda Malena (kytara). Na basu hrál Venca. Toto období trvalo poměrně krátce a skupina se rozpadla.

První veřejné vystoupení v této sestavě - vernisáž výstavy V.Tomana

V roce 1996 došlo k obnovení skupiny. Na basu hrál Kmoch, na kytary Havran, Petr Nováček - Fretka a Jarda Kosour - Scherry. Později se přidal ještě Mirek Pecka - Bojda s mandolínou. V tomto složení kapela zahrála mnoho večerů v hospodách a několik countrybálů.

Později se do kapely vrátil Venca a odešel Sherry. Toto období trvalo jen krátce, protože z kapely odešel Kmoch - basa a zpěv. Tato změna vedla k současné sestavě - do kapely se vrátil Eda, Havran přesedlal na basu a po třech měsících se hrálo dál.

V současné sestavě v hostinci v Sokolí

V této době se Handlíři začali elektrifikovat - nejdřív to byly dvě komba - jedno basové a druhé na zpěvy a sóla na kytaru - později přibylo třetí (laskavě zapůjčené Rudou Pražanem ze skupiny Druhej Dech). Od roku 2003 hrají Handlíři na skutečný aparát, ale stále se věnují country a trampské muzice - jmenujme skupiny Greenhorns, Rangers, Hop-Trop, Waldemara Matušku....

Havran, Venca

Navigace: